Tükike Jaapanit – Hiroshima ja Kassisaar

Meditsiinitudeng Laura Zirelil õnnestus osa oma 6. kursuse praktikast läbi teha Jaapanis Fukuoka ülikoolihaiglas. Lisaks ülipõnevale erialasele praktikale sai Laura ka Jaapanis ringi rännata. Reis viis ta kokku kohalikega, kes teadsid rääkida tähendusrikkaid legende Jaapani ajaloost, ning enda üllatuseks ka tohutu hulga kassidega, kes on jaapanlaste jaoks õnne ja edukuse sümboliks. GO Reisiajakirjaga jagab ta Hiroshima ja Kassisaare reisimuljeid.

Eluilmaski ei osanud ma ette näha, et oma möödunud aasta septembrit alustan Tartu ülikooli aula asemel Jaapanis Fukuoka ülikoolihaiglas. Seal tegin osa oma arstiteaduse 6. kursuse praktikast. Ajal, mil Tõusva Päikese maal elasin, kandis mu eest hoolt üks imeline Jaapani perekond: peretütar Yuki, ema Harumi ja isa Takayasu.

„Inimsugu leiutas aatompommi, kuid ükski hiir ei ehitaks iialgi hiirelõksu,” tsiteeris pereisa Takayasu meie esimesel kohtumisel söögilaua taga Einsteini. Ametilt on ta arst, täpsemalt onkoloog ja immunoloog, samuti teadlane ja õppejõud lisaks Jaapani ülikoolidele veel Hiinas ja Venemaal.

Einsteinile läks jutt aga seetõttu, et millegipärast tuli teemaks Hiroshima ja Nagasaki tuumakatastroofid teise maailmasõja ajal. „Aatompomm ega tuumaenergia ise polegi ju probleemiks, probleem on inimeste südamed ja pead,” ütles ta ning naeratas tagasihoidlikult ja mõtlikult nagu jaapanlastele omane. Takayasu soovitas mul reisida Hiroshimasse ja ise järele uurida, sest oma silm ja kõrv on kuningad.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga