Tiit Pruuli soovitab: Kesk-Aasia

Kesk-Aasia lugu on paljuski isikute lugu. Nii enne vanasti kui ka tänapäeval. Aksakallid on targad vanamehed, kelle sõna kuulavad kõik külaelanikud. Imaamid pole mitte ajalugu, vaid mitmes piirkonnas nende mõjujõud aina kasvab. Julmad sõjapealikud (terroristid) on oluline teema nii Afganistanis kui mujalgi Kesk-Aasias, ka tänapäeval. Tugev üksikisik, piiramatu võimuga valitseja on siin ka XXI sajandil austusväärne ja ainuvõimalikult lugupeetav tegelane. Soovitan külastamiseks mõnd põnevate isikutega seotud kohta.

Samarkand, Usbekistan

Timuri nimega ei tasu Usbekistanis nalja heita. Ta on siin sama püha mees nagu Nazarbajev kasahhidele, Kurmandžan Datka kirgiisidele või Tšingis-khaan mongolitele. Timuriidide impeeriumi süda oli Samarkand. Ja Samarkandi süda on imeline Registani väljak oma mošeede ja medresetega. See on koht, kuhu tasub tulla, rahulikult olla, püüda vältida rahvamassi ja ringi vaadata.

Astana, Kasahstan

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga