Terviseaudit

Nagu reisid, matkad ja muud avastusretked, võib ka tervis olla ettearvamatu. Selleks, et ebameeldivaid üllatusi vältida, tuleb kõike hoolikalt planeerida.

Meie elutempo on kiire ning sageli ei jõuta igapäevatoimetuste kõrvalt oma tervise eest hoolitseda. Kui midagi vaevab, ei pöörata tihti sellele tähelepanugi või on eriarstide järjekorrad nii pikad, et oma küsimustele saab vastuse alles mõne kuu pärast. Üheks suurepäraseks lahenduseks sellele on Ida-Tallinna Keskhaiglas läbiviidav kompaktne, kuid põhjalik terviseaudit.

Uuringuprogrammi aluseks on lihtsus ja mugavus – ei ole tarvis oma muredega küsida saatekirju erinevate arstide vastuvõtule, vaid tervislikku seisundit hinnatakse ühe põhjaliku uuringuteprogrammi alusel. Kõik uuringud tehakse ühes kohas ja järjest ning seda just sinule sobival ajal.

Kuna enamik terviserikkeid, eelkõige südameprobleemid, kipuvad esile tulema just koormuse suurenedes, siis tasuks ebameeldivate üllatuste vältimiseks enne pikemaid väsitavaid reise tervist kontrollida. Enne matku, purjereise, mägironimist, suusareise, erinevaid rännakuid ja muid füüsilisi tegevusi eeldavaid reise oleks hea oma tervises kindel olla, et seda sajaprotsendiliselt usaldada saaks.

Sisehaigustekeskuse juhataja dr Alice Lille sõnul on säärase kompaktse terviseuuringu eelis see, et patsient saab lühikese aja jooksul kvaliteetselt tehtud uuringute põhjal esmase hinnangu oma tervislikule seisundile, vajaduse korral infot lisauuringute kohta ning nõuandeid edaspidiseks jälgimiseks või täiendavaks raviks.

„Küsides terviseaudititele pöördujate enda käest, miks nad sellise uuringuprogrammi kasuks on otsustanud, kuuleb kõige sagedamini vastuseks, et inimestel on huvi oma tervisliku seisundi vastu ning peetakse mugavaks teha vajalikud uuringud ühel päeval suhteliselt lühikese aja jooksul,“ selgitab sisehaigustekeskuse juhataja dr Alice Lill. „Paljude jaoks on oluline kohtuda kogemustega arstiga, kes sinu uuringute tulemusi hindab ja selgitab.”

ITK terviseauditite valikus on kaks paketti: ühepäevane ehk ambulatoorne terviseaudit, mis kestab ligi neli tundi, ning kardioloogiline ehk soovituslikult südameprobleemidega inimestele mõeldud terviseaudit, mille kestus on 32 tundi ning mis on ööbimisega haigla hubases erapalatis.

Tegemist on tasulise uuringutepaketiga ning dr Alice Lille sõnul sobib see inimestele, kellel on kiire elutempo, kes soovivad aega kokku hoides saada võimalikult hea ülevaade oma tervisliku seisundi kohta ning kes hindavad kogemustega arsti konsultatsiooni. Lisaks sobib terviseaudit ideaalselt reisihimulistele ja aktiivsetele inimestele ning neile, kes töötavad välisriikides, kuid soovivad puhkuse ajal saada ülevaadet oma tervisest. Registreerimine ja lisainfo terviseaudit@itk.ee

Tekst: Marthi Lepik  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *