Tarmo Mutso: Elu on nagu kalapüük!

Turismiasjalised kutsuvad EASi turismiarenduskeskuse direktorit Tarmo Mutsot omavahel olles tihtipeale „turismiministriks“. Tarmo kohta on ka öeldud, et ta on Eesti turismi vedur, kes teeb oma tööd südamega ning tutvustab Eestit igal võimalusel.

Kuidas diplomaatilisele tööle sattusid?

Kui 1994. aastal EPA lõpetasin, olid ajad nii muutunud, et kolhoosi esimeheks enam saada polnud võimalik ja ega enam tahtnudki, aga sellist head mõtet, mida edasi teha, ka polnud. Läks nii, et mu tulevane äiapapa helistas, lehes olevat kuulutus, kus otsitakse inimesi diplomaatilistele ametikohtadele. Kuna saksa keel oli selge ja olemas ka mõningane välismaa kogemus, siis viisingi oma avalduse välisministeeriumisse. Mu hea sõber Helir-Valdor Seeder mängis aga vingerpussi, lasi sekretäril mulle helistada ja öelda, et mind on vastu võetud ja tuleb tulla vormistama. Sõitsin Tartust Tallinna ja ütlesin välisministeeriumi valvelauas enesekindlalt, et tulin end tööle vormistama. Selgus, et konkurss lõpeb alles kuu aja pärast. Kui konkurss läbi sai, kutsuti mind uuesti välja ja öeldi, et kuna mul oli hirmus tahtmine seda tööd saada, siis ma selle ka saan.

1994. aasta sügisel alustasin välisministeeriumis tööd välismajanduse ja -poliitika osakonnas saksakeelsete riikide peal. 1996. aastal asusin tööle Saksamaale Eesti saatkonda Bonni majandusdiplomaadiks. Sel ajal valmistati juba ette pealinna viimist Bonnist Berliini, mis tähendas ka saatkonna üleviimist. Mina olin Bonni saatkonnas viimane töötaja, kes 1999. aastal maja ukse n-ö kinni pani. Mul oli jäänud olla nii vähe aega, et polnud enam põhjust Berliini kolida.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga