Taironade kadunud maailma otsimas

Taironade Kadunud Linn ehk Ciudad Perdida on Colombia põnevamaid matkakohti, kuhu jõudmine on aga paras ettevõtmine. Lõuna-Ameerikas rändav Kristjan Jekimov „sukeldus” sügavale Sierra Nevada mägedesse, et oma silmaga seda salapärast paika näha.

Päike piilub mäeseljakute tagant välja. Õhk on öisest vihmast niiske. Hommikune valgus annab selvast taeva poole hõljuvale udule eeterliku helgi ning minu ees avaneb üks Colombia suurimaid aardeid, taironade Kadunud Linn ehk Ciudad Perdida. Sügaval Sierra Nevada mägedes Põhja-Colombias kõrgub läbipääsmatu selvaga ümbritsetud mahajäetud linn, mis on rohkem kui pool aastatuhandet vanem kui LõunaAmeerika kuulsaim ajalooline vaatamisväärsus Machu Picchu. Ciudad Perdidasse jõudmine on katsumus: neli päeva kestev matk pole lihtsamate killast. Valdav osa 50-kilomeetrisest teest on tegelikult vaid mudane, savine jalgrada, mis lookleb üles-allamäge, paralleelselt järsakutega ning läbi kärestikulise Buritaca jõe. Alustades matka Sierra Nevada mäestikus, et jõuda Kadunud Linna, astud maailma, nagu see oli tuhat aastat tagasi: ilma tehnoloogiata, ümbritsetud metsiku loodusega ja etteaimamatult ohtlik.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga