Suuri purjelaevu tüürides

Kaarel Maide otsustas juristitöös väikese pausi teha ning veidi maailmameredel maailma avastada. Nüüd on „väike paus” veninud aastate pikkuseks ning viimasel paaril aastal on Kaarel purjetanud esimese või teise tüürimehena mitme 100- kuni 200-jalase purjejahi meeskonnas.

Millal purjetama hakkasid?

Purjetamisega tegin algust seitsmeaastaselt Pärnu Jahtklubis, kui isa mind purjetamistrenni vedas. Sealt alates on purjetamine olnud mu elu lahutamatu osa. Alustasin Optimisti svertpaadil, nagu pea kõik purjetajad, edasi suurematel svertpaatidel, nagu Laser Radial ja Laser. Avamerd hakkasin rohkem sõitma millalgi 15–16-aastaselt sõpruskonnaga oma jahtklubist jahil Vanishing Point. Kümmekond aastat hiljem saavutasime sama pundiga Rootsis ka Euroopa meistritiitli jahil Sugar 2. Üsna varsti pärast seda tegin esimese otsa ka suuremal jahil ja suuremal ookeanil.

Kuidas juhtus, et hakkasid ametit pidama välisjahtidel?

See mõte oli tiksunud kuklas juba mõnda aega. Umbes nelja aasta eest, pärast ülikooli ja aastat advokaadibüroos juura praktiseerimist otsustasin teha lühikese pausi ja proovida tööd suurematel purjelaevadel. Lendasin Kariibidele, kus purjetasime hooaja 100-jalasel purjejahil ja seejärel seilasime üle Atlandi ookeani Vahemerele. Pärast seda on tekkinud mitu põnevat võimalust maailmameredel ja lühike paus on üsna pikaks veninud.

Mis ametites oled olnud?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga