Soomes tegutsev Eesti pankur

Helsingis Fabianinkatu ja Kaisaniemenkatu nurgal asub Nordic Investment Bank (NIB) ehk Põhjamaade Investeerimispank. Seda panka juhib eestlane André Küüsvek.

André, mis pank see selline on?

Põhjamaade Investeerimispank on ehk üks olulisim Põhjamaade majanduskoostöö organisatsioon. Me anname välja pikaajalisi laene põhimõtteliselt kõigisse majandusvaldkondadesse, aga eelkõige infrastruktuuri, energeetikasse, suurtööstusesse, kaevandustesse, tootmisesse. Ka ärikinnisvarasse.

Pangal on kaks põhilist eksisteerimispõhjust. Üks on keskkonnakaitse ja teine on tootlikkuse ehk siis konkurentsivõimekuse suurendamine. Kui vaatame maailmamajandust globaalselt, siis need viis Põhjamaad ja kolm Balti riiki, kes on panga aktsionärid, moodustavad ju suhteliselt väikese piirkonna, kokku umbes 33 miljonit elanikku, mis maailma mõistes on väga väike arv. Hoolimata sellest, et kõik need põhjamaad on SKP arvestuses inimese kohta maailma edetabelite tipus, on see ikkagi väga väike regioon. Et see piirkond oleks veelgi konkurentsivõimelisem, ongi loodud pank, mis pakub pikaajalisi finantseerimisvõimalusi ettevõtetele ja kohalikele omavalitsustele. Kombinatsioonis kommertspankade ja võlakirjaturgudega hindavad laenuvõtjad NIB võimet pakkuda pikaajalist finantseerimist ka rasketel aegadel. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *