Soome-ugri nõiajutud

Venemaa soome-ugri rahvad on tänini vägagi ebausklikud ja samas ka usklikud. On elementaarne, et sõnal on jõud. Sõnaga ravitakse, sõnaga manatakse. Kaetatakse. Ennustatakse. Looduseusk ja õigeusk annavad kummalisi sümbioose. Imesid juhtub! Muidugi nähakse ette, läbi ja selgelt. Üks aga on kindel, nad on märksa tähelepanelikumad kui meie. Nad ei kiirusta, oskavad lugeda ilma ja loodust.

I

Reisisime väliseestlastega mööda Udmurdimaad, kus lausa kohustuslik oli käia Lõuna-Udmurdi Karamaz-Pelga külas. Külas on hästi säilinud puitarhitektuur ja vanad traditsioonid, mille üheks parimaks hoidjaks on legendaarne Mazitovite perekond. Perekond on eelkõige tuntud oma käsitööoskuste, eelkõige vaibakudumise poolest. Eestlastele aga on nad tuntud kui ühed parimad võõrustajad ja teejuhid, nii mõnigi meist on selles peres ööbinud ja parimad on sinna peresse ka lapsendatud. Selle au osaks olen ka mina saanud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga