Sõja mõjud kestavad kaua

Jarno Habicht on 20 aastat olnud seotud erinevate töödega Maailma Terviseorganisatsioonis (WHO). Kohtusime Jarnoga viimati Õsõk-Köli järve ääres, kui ta oli WHO esindaja Kõrgõstanis. Viimased neli aastat on ta olnud terviseorganisatsiooni esindaja Ukrainas.

Jarno, mis olid su ülesanded siis, kui sind rohkem kui neli aastat tagasi Kiievisse lähetati, ja mis on praegu? Mis on viimase aastaga muutunud?

2018. aastal roteerusin Ukrainasse. Toona oli mu peamine ülesanne toetada riigis alanud tervisereforme, mis algasid aastatel 2016–2017 ja olid ühed kiiremad Euroopas. Samal ajal oli siin ka leetrite puhang, nii et tuli tegeleda nii tervishoiu kui ka rahvatervisega.

Aastast 2020 on kogu maailmas tegeletud COVID-19-ga. Siin aitasime Ukrainat päris palju. Tänu meile on kõigis oblastites üles ehitatud rahvatervise laborite võrgustik haiguste seireks, aidatud haiglaid hapniku varustatusega. See töö jätkub siiamaani, eriti haiglates, kus praegu on vaja elektrit ja hapnikku ravi jätkamiseks. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *