Saksamaal punkareid uurimas

Punk- ja underground-maailma hästi tundev etnoloog Aimar Ventsel kirjutab, kuidas ta tegi põhjalikku uurimistööd Ida-Saksa punkarite ja skinheedide seas. Uurimistööst kasvas välja hiljuti ilmunud raamat.

Pungiga olen seotud alates 15. eluaastast. Etnoloogina oli vaid aja küsimus, millal hakkasin lugema ka akadeemilist noorte ja subkultuuride kohta käivat kirjandust. Saksamaal on maailma üks vitaalsemaid ja olulisemaid pungiskeenesid. Seal asuvad tuntud plaadifirmad, Saksamaal korraldatakse punkmaailmas tähtsaid festivale ja Saksamaal tuuritamine on ühele punkbändile kohustuslik. Üle terve Saksamaa asub klubide ja skvottide (hõivatud elumajad) võrgustik, mis ongi punkkultuuri kese. Mu uurimus kestis 2006–2010 ja avas mu ees täiesti uue maailma. Elasin kümme aastat Saksamaal ning olin ühel või teisel viisil seotud pungi ja underground-kultuuriga. Pannes siia juurde veel tõsiasja, et suur osa uurimuses osalejatest (meie, antropoloogid, nimetame neid inimesi informantideks) olid mu vanad tuttavad, oli tulemus eriti üllatav.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga