Ring ümber talvise Islandi

Island, see on eriline jää, vulkaanide, jugade, virmaliste, mägede ja kuumaveeallikate maa. Vahur Mäe jäädvustas erilised kaadrid hilistalviselt matkareisilt, kuhu mahtus muu hulgas mitu virmaliste seltsis veedetud telgiööd ning omapäi tehtud liustikumatk.

Island on viimastel aastatel kujunenud nii eestlaste kui ka kogu maailma jaoks üheks unistuste sihtkohaks. Seal käinud reisisellid on kõik ühtemoodi vaimustuses selle paiga omanäolisusest ning tuulte, jää ja tule poolt tahutud arktilisest loodusest. Samas paljude jaoks on elamust varjutanud teiste huvirändurite rohkus ja äärmiselt kõrge hinnatase. Kuna Island on olnud ka minu jaoks pikalt unistuste reisisihtide edetabelis kõrgel kohal, otsustasime lõpuks koos väikese reisiseltskonnaga selle reisi ette võtta ja üle vaadata, kas Island on ikka oma hinda väärt ja kui hullusti seal siis ikkagi selle turistihulgaga on.

Reisisime sinna hoopiski hilistalvel, et kogeda seda arktilist saart oma tõelises eheduses ning lisaks lootsime, et pääseme tänu talvele suurtest rahvamassidest. Kõige seikluslikuma elamuse saamiseks otsustasime enamiku seitsmest seal veedetud ööst veel ka telgis ööbida. Reisi järel koosneb pilt Islandist minu jaoks jääst, vulkaanidest, jugadest, virmalistest, tuulest, mägedest ja kuumaveeallikatest. Nendele märksõnadele tuginevaid elamusi saime seitsme seal veedetud päeva jooksul rohkem, kui loota julgesime.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga