Reis Udmurtiasse

2003. aasta lõpus helistas Kiidi turismitalu peremees Aigar Piho ja küsis, kas ma olen valmis sõitma uue aasta alguses Udmurtiasse ja viima sinna turismitegelasi Udmurdi esimesele turismisümpoosionile. Olin suvel ostnud mahtuniversaali ehk väikebussi Citroën Berlingo ja sõitnud ainult Eestis. Venemaale sõit ja pealegi veel nii kaugele tundus põnev ja ahvatlev. Millegipärast nõustusin kohe, sest tundsin Aigarit juba Tihemetsa tehnikumi ajast, kui olin seal õppejõuks. Juba siis oli ta tark ja hakkaja noormees.

Kui Eestis hakkas liikuma ringi „turismitont“, siis oli Aigar üks peamisi tegijaid ja initsiaatoreid maaturismi alal Lõuna-Eestis. Minul oli selleks ajaks Põlvas Rähni Maja kodumajutus ja Aigar arvas, et ma sobin sellesse seltskonda ning saan ka kaasa rääkida ja oma kogemusi jagada. Reisikaaslasteks olid peamiselt Võrumaa turismiettevõtjad, projektide kirjutamise kogemustega abielupaar ja Aigari sõber Soomaalt, Aivar Ruukel. Kõik kõvad tegijad ja õiged inimesed.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga