Quo vadis, Somaalia?

Aastatel 2014–2017 oli Tiina Intelmann Euroopa Liidu delegatsiooni juht Libeerias. 2021. aasta septembrist kuni praeguseni oli ta Euroopa Liidu suursaadik Somaalias. Rene Satsi vestleb Tiina Intelmanniga Somaalia praegusest poliitilisest olukorrast, väljakutsetest ja perspektiividest.

Libeeria ja Somaalia ei tundu just väga… ohutud kohad olevat, kus aastate kaupa tööd rügada. Kuidas just sellised valikud ilmavalgust nägid?

Nende karjäärivalikute juures on olulist rolli mänginud aastad ÜRO juures New Yorgis. Olen teooriale pea alati praktikat eelistanud. Töö maailma valupunkte kirjeldavate dokumentidega paralleelse võimalusega nautida Manhattani vaateid hakkas ühel hetkel tunduma liialt teoreetiline, seda enam, et ÜRO peakorteris on enamikul seal töötavatest diplomaatidest pakkuda igasuguseid lahendusi nii sõdade kui ka näljahäda koheseks lõpetamiseks. Tegelik elu on aga palju nüansirikkam ning annab igal sammul võimalusi oma empaatiavõimet arendades otsida vastuseid sellele, miks probleemid kiirelt ei lahene.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *