Portaal oma parimas elueas: www.summitpost.org 1

Andre Nõmm tutvustab alpinistidele ja mägimatkajatele mõeldud väärt ja inforohket Interneti-portaali.

„Lahkusime Tete Rousse ́i hütist 7.30 hommikul (Šveitsi giidid tahtsid öösel hästi magada) ning jõudsime tippu kell 14.00. Ilm oli perfektne. Lebasime tipus päikese käes 40 minutit. Ainult kaks inimest oli seal veel. Fantastiline.”

Keegi Jay Power on teinud säärase kande Mont Blanci logi- raamatusse. See on killuke informatsiooni Mont Blanci kohta veebilehelt www.summitpost.org. Jay Poweri logist saab teada, et Tete Rousse ́i hütist võiks mõni mees mäe tippu jõuda kuue ja poole tunniga.

Kontrollin Jay väite üle Eesti rännumehe Ülo Suursaare matkapäevikust – tundub paika pidavat. Iga infokild on matka planeerimisel suure väärtusega.

www.summitpost.org on veebileht, kuhu mägede ilu armastavad inimesed lisavad informatsiooni erinevate mäetippude kohta üle maailma. Teave ulatub tehnilisest informatsioonist (marsruudikirjeldused, matkapäevikud, fotod jmt)

kuni logiraamatutes ja foorumites edasiantud isiklike emotsioonideni välja.

Ehkki Interneti-lehekülgede lugemisel kipub ettevaatlikkus kasuks tulema, näitavad sarnaseid huvisid ühendavad portaalid suutlikkust hoida väga kõrget taset. Kui juba wikipedia.com suudab enam-vähem kvaliteeti hoida, siis ühel matkahuviliste portaalil peaks see palju lihtsam olema.

Enne arvustamist otsustasin sellel portaalil siiski aeg-ajalt silma peal hoida. Lisatavate mägede arv lühikese aja jooksul räägib enda eest – veebileht www.summitpost.org on oma parimas elueas. Kokku on viie tegevusaasta jooksul lehele lisatud informatsiooni ligikaudu 7000 mäe kohta.

www.summitpost.org ei ole vaid kogenud alpinistidele, seal leidub palju väärt informatsiooni ka lihtsate mägimatkade kohta. Kui reisiplaanid tegemisel, siis tasub lehel piirkonna mägede kohta üht-teist otsida küll.

1 KOMMENTAAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *