Porgandikook Suurest kanjonist

Silja Luide kirjutab Suure kanjoni piirkonna toidukultuurist ja põlisrahvaste toidutarkusest, lisades mitu retsepti, mis sobivad hästi sügisesele toidulauale tervist turgutama.

Nii nagu paljud peavad ligi 8000 ruutkilomeetril asuvat maailma üht kuumimat ja madalamat kõrbe Death Valleyt „mingiks oruks“, nii kohtab ka Suure kanjoni puhul sageli arvamust, et see on lihtsalt üks keskmisest suurem kraater. Tegelikult on Suur kanjon 446 km pikk, 29 km lai ja 1857 meetrit sügav. Seda ümbritsev Suure kanjoni rahvuspark aga laiub suisa ligi 5000 ruutkilomeetri suurusel maa-alal.

Suur kanjon tasub oma silmaga ära näha. Kuigi USA-s on palju teisigi erilisi kohti, mida kindlasti külastada, nagu Bryce’i kanjon, Zioni rahvuspark, Antiloobikanjon jne, siis Suur kanjon on neist kõige kuulsam ja enim külastatum ikkagi põhjusega. See on tõesti hingematvalt ilus ja võimas – fotod ei suuda kogu seda erakordset vaatepilti adekvaatselt edasi anda. Aastast 1979 on Suur kanjon ka UNESCO maailmapärandi nimekirjas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga