Pilvede, taksode ja muslimivähemuse maa

Tartu ülikooli folkloristika teadur Margaret Lyngdoh annab huvitava ülevaate Kirde-Indias asuvast kodulinnast Shillongist, mida on muuseas nimetatud ka idamaade Šotimaaks, peatudes pikemalt kohaliku põlisrahva khaside traditsioonidel ja sealse väikese muslimikogukonna elul.

Kui oled eestlane ja soovid Shillongi linna külastada, soovitan Guwāhātist Shillongi sõitmisel valmistuda ette peadpööritavateks käänulisteks teedeks, mis ronivad umbes 2000 meetrit järjekindlalt ülesmäge – hoia igaks juhuks, kui süda peaks päris pahaks minema, käeulatuses pudel vett. Samuti ole valmis imelisteks mäevaadeteks, millelt ei saa silmi ning mis jäävad kauaks meelde.

Niisiis, lenda New Delhi lennujaamast Guwāhātisse, võta takso või mine bussi peale ning pärast kolme tunni pikkust sõitu mööda käänulisi teid ja muljetavaldavaid mäevaateid saabudki Shillongi linna.

Idamaade Šotimaa

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga