Pianist Kristjan Randalu reisimise eksootikast

Kristjan Randalu võib pidada rahvusvaheliselt kõige kaugemale jõudnud Eesti jazzmuusikuks, kes on elanud nii Eestis, Saksamaal, Hispaanias, Ameerikas kui ka Inglismaal. Kaisa Tooming räägib pianistiga rändamise filosoofiast, heliloomest ja sihtkohta jõudmisest.

Eestimaa looduse vaikust hindav Randalu veetis lapsepõlve üheksandast eluaastast alates Lääne-Saksamaal. Edasi järgnesid õpingud maailma metropolides, autoriteetsetes välismaa muusikakoolides, nagu London Royal Academy of Music ja Manhattan School of Music New Yorgis. Ühtlasi on pianist lava jaganud selliste maailma tippudega nagu Dave Liebman, Ari Hoenig, Dhafer Youssef, London Symphony Orchestra jpt.

Nimekiri on vaieldamatult muljetavaldav, nagu ka mehe reisigraafik, mis lennutab teda keskmiselt 70–100 kontserdile aastas. Kuigi vähestel on võimalus nii tihedalt reisida tänu oma elukutsele, tõdeb nüüdisaja hinnatud helilooja ja pianist, et pistelised kiired põiked kontserdiga seoses pole tingimata parimad süvitsi teise kultuuriruumiga tutvumiseks. Siiski leidub intrigeerivaid erandeid, mis jätavad ka kehamällu oma jälje.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga