Ookeanipurjetajad Viljar ja Britt Tulit

Viljar ja Britt Tulit olid juba üle kolmekümne, kui purjetama hakkasid. 2011. aastal tõid nad Rootsimaalt 31-jalase jahi Teakita. Tiit Pruuli luges nende blogi, käis Kalevi jahtklubis reisijutte kuulamas ja küsis küsimusi.

Kuidas tekkis idee ümber maailma purjetada?

15. augustil 2015 läksime pikemale otsale. Arvestasime, et aega ja raha jätkub üheks-kaheks aastaks. Mõtlesime, et kui läbi Kieli kanali saame, on hästi. Kui üle Biskaia jõuame, on veel paremini ja siis mõtleme edasi.

Kuidas marsruut edasi kulges?

Jõudsime suuremate seiklusteta Hispaaniasse. Sealt edasi Madeirale, Kanaaridele ja üle ookeani Kariibidele. Üks ookean ületatud, vaatasime, et kõik suuremad jupid on alles, ja otsustasime, et läheme edasi. Läksime: Galįpagos, Markiisaared, Cooki saared, Ameerika Samoa, Vanuatu, Austraalia, Kookossaared, Jõulusaar, Rodrigues, Reunion, Lõuna-Aafrika, St Helena, Ascension ja tagasi Kariibidele. Sealt Assooride kaudu Euroopasse ja koju tagasi.

Tee alustuseks statistiline kokkuvõte.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga