Omnibusega ümber Põhja- ja Kesk-Euroopa

Kuidas kulges 1931. aastal ühe kirju reisiseltskonna Euroopa-reis? Raamatu „Omnibusega ümber Põhja- ja Kesk-Euroopa. Väike Skandinaavia reisisaatja“ koostajad Elle-Mari Talivee ja Kri Marie Vaik tutvustavad Karl Ast Rumori ja Friedebert Tuglase ning nende reisikaaslaste seikluslikku kulgemist.

Eesti reisikirjandus on pika ja põneva ajalooga. Eduard Vilde, Eduard Bornhöhe ja Andres Saal seisavad üsna selle alguses, Friedebert Tuglas tõi aga žanrisse esimesena kõrge kunstilise tasandi. Reisiraamat „Omnibusega ümber Põhja- ja Kesk-Euroopa. Väike Skandinaavia reisisaatja“ kõneleb teekonnast, mille 1931. aasta varasügisel, septembris-oktoobris võttis ette üpris eriilmeline seltskond: väikese matkabussiga reisisid sulesepad Karl Ast Rumor ja Friedebert Tuglas ning ärimees Aleksander Puhk, rooli keeras rallisõitja Heinrich Tael. Niisiis oli seltskonnas tervelt kaks terava sulega reisikirjanikku. Karl Ast Rumor, paras maailmarändur, läkski reisile tellimusega kajastada rännakut jooksvalt ajakirjas Nool.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga