Mootorrattal KASAHSTANI – tõeline seiklus!

Näitleja Tarmo Männard soovib aeg-ajalt mugavustsoonist välja ja mootorrattareis Kasahstani oli just see, mida hing ihaldas. “Vaid vähese fantaasia abil oli mul võimalus tunda end peaaegu Tšingis-khaani sõdalasena.”

Miks valisid seekord mootorrattamatka?

Etenduses „Biloxi Blues“ ütles minu mängitud tegelane nii: „Ilma probleemideta oleks hommikul kell 11 päev juba õhtus.“ Ma ei mäleta, mis juhtus aastal 1983. Aga tolle suve kaheksat päeva, mil kõndisin jalgsi Tallinnast Antslasse vanaema juurde, mäletan üksikasjalikult. Meeldejäävad seiklused hakkavad hetkest, kui astuda koduuksest välja. Lennuk ja auto on mugavustsoonid. Tsikkel mitte. Mootorrattareisi juures on seikluse hõng. Kui autoga sõites hakkab paduvihma sadama, piisab probleemi lahendamiseks ühe kangikese liigutamisest. Kui sama juhtub mootorrattaga sõites, pannakse proovile kogu sinu ettevalmistus, varustus ja selle täiustamisoskus.

Mul ei ole võimalik minna avastama Tundmatut Ida Marco Polo kombel. Aga on võimalik avastada Tuntud Ida Tarmo Männardi kombel. Lasta end päikesel kõrvetada. Vihmal piitsutada. Kuulda, kuidas rändritsikad vastu kiivrivisiiri klõbisevad. Hingata konditsioneerimata, tolmu täis õhku. Vaid vähese   fantaasia abil oli mul võimalus tunda end peaaegu Tšingiskhaani sõdalasena. Igas hotellivoodis on enne mind maganud tuhanded inimesed. Aga kohtades, kuhu telgi panime, polnud ööbinud ilmselt eales mitte keegi. Inimesed on erinevad. Keegi tunneb end hästi, sõites miljonidollarilise autoga Monte Carlosse, piisakest oma varandusest maha mängima. Keegi tunneb mõnu, kui saab kaasinimestel noaga päid otsast nüsida. Kellelegi meeldib sõita lennukiga, lesida palmi all ja öösel rummi juua. Kellelegi meeldib tantsida, kellelegi laulda. Minule meeldib seigelda just niiviisi kasinates oludes. Tunnen end niiviisi mõnusalt. Saan aru, et elu on elamist väärt!

Kuidas langes valik endistele nõukariikidele ja just Kasahstanile?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga