Mont Blanci põgenikud

Bonjour, buon giorno! Võib tunduda nõdrameelsena kõndida raske seljakotiga Prantsusmaalt Itaaliasse, sealt läbi Itaalia Šveitsi ning läbi Šveitsi ringiga uuesti Prantsusmaale. Kuulsa matkaraja Tour du  Monc Blanc läbimiseks just eelnimetatud teekond ette võtta tuleb ning seda läbi raskuste ja rõõmude.

Plaan kuulsa matkaraja läbimiseks hakkas idanema kohe pärast võrratut reisi Lofootide saartele Norras. Mõned nimetavad Lofoote üheks kõige ilusamaks paigaks maailmas, kuid südames oli lootus, et päris kõik pole veel nähtud. Pealegi pidi Lofootide reis algse plaani järgi olema rohkem täis matkamist, aga lõpuks see nii välja ei kujunenud. Pärast Norra reisi sai pudipadipoest ostetud selline mõnusa suurusega ja suletava kaanega klaaspurk, mis kiiresti erinevas vääringus eurostega täituma hakkas. Kogumiseks oli mõistlik aeg neli kuud.

Tour du Mont Blanci (edaspidi TMB) kõrval sai uuritud ka umbes sama kuulsat Alpe-Adria-Traili, mis läbib Austriat, Itaaliat ja Sloveeniat, kuid lõpuks langes valik TMB kasuks. Interneti otsingumootoritesse „10 parimat matkarada” vms sisestades võib  TMB leida peaaegu igast neist. Tegemist on umbes 170 kilomeetri pikkuse matkarajaga, mis kulgeb läbi Prantsusmaa, Itaalia ja Šveitsi ning ümber kuulsa Mont Blanci mäemassiivi.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga