Mongoolia ja islam

Mongoolias peetakse islamit etniliseks ehk „kasahhi religiooniks”, maailmas ainulaadne kasahhi kogukond hoiab pühana uskumusi ja riitusi ning traditsioonilist elustiili. Parim võimalus sellest osa saada on külastada LääneMongooliat, riigi suurimat muslimikeskust rahvuspüha perioodil. Alevtina Solovyova kirjutab lähemalt.

Mongooliast on viimasel ajal saanud väga populaarne ja trendikas turismisihtkoht kogu maailma, eriti lääneriikide turistidele. Selle põhjused on Mongoolia maastikud, etniline, religioosne, kultuuriline mitmekesisus, hüpnotiseerivalt kaunis loodus, samuti vaatamata moderniseerimisele ja globaliseerumisele säilinud traditsioonilise elustiili vastupandamatu võlu, kohalike inimeste iseloom ja tavad – nad on mänguhimulised, sõbralikud ja väga külalislahked, alati positiivselt uudishimulikud, valmis võõrale varjualust pakkuma ja oma tegevusrohkes, ent hämmastavalt mõõdukalt kulgevas igapäevas ruumi tegema.

Rohkem kui 1,5 miljoni ruutkilomeetri suurusel territooriumil elab umbes 3–4 miljonit inimest ning see koosneb põlismetsade, küngaste ja mägede, järvede ja jõgede, steppide ja kõrbetega kaetud piirkondadest, mis on ainulaadselt ja puutumatult kaunid „igavese sinise taeva” all, nagu mongolid armastavad öelda. Mongoolia mitmekesised avarad loodusmaastikud tekitavad ilmselt selle erilise ajatunnetuse. Tunde, et aja kulg aeglustub ning aeg jääb koguni seisma nii, et Mongoolia „homme” võib saabuda määramatu perioodi jooksul. See omadus võib kohalike inimestega suhtlemisel ja asjade kokkuleppimisel mõnikord probleeme tekitada.

Spirituaalsuse keskus

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga