Miniseiklusega igapäevarutiinist välja

Seiklused, matkad ja reisid ei pea olema kallid, rohke varustuse ja põhjaliku ettevalmistusega ettevõtmised – kõike seda saab teha ka vähemaga. Inglane Alastair Humphreys on sõnastanud sellise minimalistliku stiili microadventure ehk miniseiklus – minimaalsete vahenditega ja igapäevasagimisest üle jäävat aega kasutades jõutakse siiski päevarutiinist piisavalt välja, et seda seikluseks nimetada.

Toome näite. Üks lihtsamini klassikalisele tööinimesele mõistetav miniseiklus on Alastairi poolt välja pakutud „5-st 9-ni seiklus”. Alastair soovitab selle asemel, et tiirelda iga päev rutiinselt tsüklis „töölt poodi, poest koju, õhtusöök, televiisor, magamine”, asendada see teekonnaga „töölt poodi (matkasööki ostma), poest bussi/jalgratta/trammiga linnast välja, õhtusöök, tähtede vaatamine, magamine, hommikul tagasi tööle”.

Tõdegem, nädalavahetused ja puhkusepäevad on harvad, selleks et kõik kohustuslikud sünnipäevad, festivalid, ämma külastamised, muruniitmised ja moosikeetmised tehtud saaks. Sellepärast ongi oluliselt lihtsam võtta see üks öö nädala sees, vahetada tööpäeva lõppedes riided, kutsuda sõber kaasa, ajada temaga ilma nutitelefoni vahenduseta veidi tähtede all juttu ning naasta uuel hommikul tööpostile värske jume ja säravate silmadega.

Edasijõudnud kasutavad miniseiklust ka meelierutava osana välisreisidel või isegi töölähetustel. Piisab magamiskotist ja metroopiletist ning ööbidki Pariisis Boulogne’i metsas, Los Angeleses Hollywoodi sildi taga või mererannal laineloksu saatel (arvesta tõusu-mõõna võimalusega). Hommikul ärkad koos linnulauluga, võtad bensiinijaamast kohvi ja sarvesaia ning suundud ärikohtumisele või konverentsile.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga