Miks kõik peavad nii-öelda normaalsed olema?

Nimi Meigo Märk tekitab paljudes eestlastes äratundmiselevust, kuigi esimese hooga ei pruugita mehe pärisnime ja tema tegemisi omavahel ära ühendada. Meigo?… tuleb tuttav ette küll… Ah õigus! Meigo oli ju see, kes kõndis Eestist, Laagri bussipeatusest Sumatra saarele Indoneesias!

20 000 kilomeetrit, jaotatud 22 riigi vahel. Oma pika kõnni jooksul leidis Meigo selle kõige tähtsama asja – armastuse – ning elab selle armastusega, kelle nimeks on Nguyen Thi Sam, nüüd Vietnamis ning kasvatab armast tütart.

Kas Meigo on oma eripärase reisi järgi otsustades hull? Minu meelest mitte. Hull on näiteks inimene, kes sööb igal hommikul mesilasi või tahab endal heast peast hambaid suust välja tõmmata. Hullud panevad muretsema, nendele peab kaasa tundma, neid tuleb mõnikord karta. Meigo puhul panevad muretsema võib-olla ainult tema retkega seotud riskid, kuid ilma riski võtmata ei jõua elus kuigi kaugele. Kas see on siis hullus, kui kõnnid ja näed maailma? Ei ole ju! Kohtud tuhandete inimestega. Tunnetad põhjalikult eri kultuure – kõndides on sul selleks aega!

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga