Meie Jongert, merede Rolls Royce

Eesti Antarktika-ekspeditsiooni laev osteti 2019. aasta alguses Hispaaniast. Kaptenite Meelis Saarlaiu ja Alexander Reinschi juhatuse all käis teda üle talviste merede koju toomas Maris Pruuli, kes seda ajaloolist alust lähemalt tutvustab.

Mitte paljude laevatüüpide kohta ei öelda merede Rolls Royce, küll aga 1953. aastal Hollandis sündinud Jongertite perekonna iluduste kohta. Jongertid on kombinatsioon Hollandi laevaehituse traditsioonidest, kvaliteetsetest materjalidest, tipptehnoloogiast ja kirest täiuslikkuse vastu. Jongerti jahid on maailmas ainulaadsed, sarnast ajatut kvaliteeti pakub veel vaid Royal Huisman, samuti Hollandi firma.

Meie Jongert

Sõit Eesti vetesse üle Vahemere, mööda Atlandi ookeani, üle Biskaia lahe ja läbi Kieli kanali algas jaanuaris 2019, purjetamise mõttes aasta halvimal ajal, mil üks torm ajas teist taga ning mitmel korral pidi sadamatesse tormivarju minema. Samas oli see hea proovikivi Antarktikasse mineku eel, võimalus laeva rasketes tingimustes läbi katsuda ja tema kõiki külgi tundma õppida. Logiraamatusse on reisi viiendal päeval tehtud järgmine sissekanne:

„Eile tormi tõttu sooja sööki ei tehtud, igaüks võttis vahivabal ajal, mida kambüüsist leidis. Täna on aga vaikne, pliit ei kõigu enam 45-kraadise amplituudiga ja kambüüs sai häid lõhnu täis. Kui juba hämaras salongi tuled põlema panime, laua katsime ja sööma hakkasime, ohkas keegi meist õndsalt – nagu kodus.” Nii ongi.

Meie Jongert on aegade jooksul vahetanud  omanikke ja ka nime. Pärast põhjalikumat kohenduskuuri Saaremaal Baltic Workboatsi tehases 2019. aasta kevadel suundub ta polaarvetesse juba Eesti lipu ja „Admiral Bellingshauseni” nime all.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga