Matkarajad Helsingi külje all

Helsingi lähedal asuvad kohalike elanike seas ääretult populaarsed mitmekülgsed rahvuspargid, mis eestlaste seas siiani veel suurt menu saavutanud ei ole. Trekzone’i matkajuhina töötava Martin Suga võib aga suvehooajal just nendelt matkaradadelt leida juba rohkem kui Eestist.

Põhjus on lihtne – võrreldes Eestiga pakub sealne loodus rohkem mitmekülgsust ja avastamist ning esimest korda Soome matkale tulnud eestlased üllatuvad tihti juba Helsingi äärelinnas.

Martin selgitab, et üldiselt on eestlaste seas mõningast populaarsust kogunud Põhja-Soomes asuv Karurada ning ülejäänud Soome matkavõimalused on tõesti suurema tähelepanuta jäänud: „Arvan, et Soome on riik, mis pikemalt puhkust ette planeerides tundub liiga lähedal ning nädalavahetuse plaanideks jällegi liiga kaugel – siis minnakse pigem juba Eestisse. Samas jõuab aga Tallinnast Soome matkama kiiremini kui näiteks Lõuna-Eestisse. Nii mõneski Helsingi lähedal asuvas rahvuspargis saab teha huvitava matka vaid nädalavahetusega ning selleks pole vaja võtta puhkust ega isegi vaba päeva.“ Jah, tõesti – laevasõit Tallinnast Helsingisse võtab aega vaid mõne tunni, põnevad matkateed algavad juba Helsingi äärelinnast ning nii lühemateks kui ka pikemateks jalutuskäikudeks on valikut palju. Soome kasuks räägivad ka head logistilised võimalused ning telkimisplatside tihedus, tänu millele saab planeerida täpselt oma võimetele ja soovidele vastava pikkusega matkapäevad. On loodud suurepärased võimalused nii päevamatkaks kui ka ööbimisega matkadeks. Seega kõigil, kes vähegi tahavad Soome loodust avastama minna, on see võimalus olemas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *