Margus Kalam – seiklejahingega Aasia asjatundja

Kui ma Keavas Marguse maja ees auto peatan, seisab viimane ootamatult nagu vanake Hottabõtš auto akna taga, soojad India leivad käes. „Tulge tuppa!“

Koos soojade papadamidega on mõtted juba India peale viidud ning nii India kui ka üleüldse Aasia kiirgavad kõigest Margust ümbritsevast: igal pool vedeleb eksootilisi käevõrusid, puidust kujukesi ning kirevaid, võõrsilt pärit kangaid. Mees muheleb rahulolevalt ja kannab ette omavalmistatud õhtusöögi – loomulikult indiapärase.

Margus on raamatu „Minu Aasia“ autor. See on raamat, mida soovitan lugeda kõikidel, kes esimest korda sinna maailmakanti rändama suunduvad. See mahukas teos valmistab sind ette kentsakateks olukordadeks, mis algajat Aasia-uurijat tõenäoliselt tabavad, ning nendeks valmis olles sujub värskel reisumehel kõik palju libedamini.

Miks on Margus Aasia teemadel hea nõuandja? Ikka sellepärast, et mees on enamiku oma elust, keel vestil mööda seda kontinenti ringi padistanud, igasugust mõeldavat ja mõeldamatut kraami kokku ostes. Seda oma 1997. aastal loodud Universaal-Universumi poeketi jaoks, mis pakub eestlastele huvitavat eksootilist träni müüa. Ühesõnaga: Margus Kalam on kaubareisija.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga