Malawi – loomad laulavad ja hinged löövad tantsu

Aafrika-sarja lõpetuseks kirjutab Erki Fels Malawist, vähekülastatud, ent enneolematult ehedast Aafrika riigist, kus tal õnnestus osa saada Gule Wamkulu nimelisest rituaalist, kus loomad laulavad ja hinged löövad tantsu.

Malawis, piirkonnas nr 24, nägin lõvi. See juhtus rahvarohkes paigas. Lõvi ilmus ootamatult peole ja hirmutas külarahva nelja tuulde laiali. Ummisjalu pagesin ka mina.

 

Mille poolest on Malawi tuntud?

Ma ei läinud Malawisse otsima loomi ega ilusat loodust. Ometi on just maaliline loodus see, mis turiste sinna meelitab. Turiste on kahjuks vähe. Paljud ei tea, kus Malawi asub. Vähesed on Malawis käinud. Mõned hääldavad riigi nime valesti (Malaavi, mitte Malavii). Kui keegi läheb Aafrikasse, siis Malawi ei ole tüüpiline esimene ega teine valik.

Giidiraamatud nimetavad Malawi külastamise põhjuseks inimeste sõbralikkust, maastikku, rahvusparke. „Mille poolest on Malawi maailmas tuntud?“ küsisin teejuhilt, kui mööda Lilongwet jalutasime ja enam millestki rääkida ei olnud. „Lake Malawi,“ vastas ta kõhklemata (Njassa järv).

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga