Mägironija tee

GO Reisiajakiri avaldab ühe Eesti parima alpinisti Sven Mäsese kaasahaaravad kogemuslood eri mägedest. Ta kirjutab pidevast riskist, usust ja usaldusest, mis kuuluvad lahutamatult alpinismi juurde.

Võib-olla avastamis- ja väljakutsejanu oli ka üks põhjusi, miks astusin pärast Tallinna Reaalkooli lõpetamist 1978. aastal Tartu Ülikooli bioloogia-geograafia teaduskonda bioloogiat õppima.

Üsna varsti pärast ülikooli astumist tekkis mul võimalus tutvuda ülikooli poolt pakutavate sportimisvõimalustega. Ülikoolil oli nimelt oma spordiklubi ühes muljetavaldava alade nimekirjaga, alates rahvatantsust ja lõpetades alpinismiga. Rahvatantsu olin ma koolipäevil juba proovinud, seega see kogemus oli olemas. Alpinism seevastu – seda ümbritses mingi müstiline aura. Ka oli mul selgelt meeles aeg, kui üliõpilasmaleva päevil sattusin esimest korda elus päris mägedesse (Kaukasus), see mulje oli kustumatu ja selle pinnalt alpinismi kasuks otsustamine ei võtnud kuigi kaua aega.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *