Maast suurem maa

Eelmisel sügisel maandus Go Reisiajakirja postkasti lakooniline kiri – kutse reisile Hiinasse. Lisatud dokumendi avamine paljastas mitte viiruse, vaid kümnepäevase programmi, mis kõlas isegi kahtlaselt hästi. Väike uurimistöö näitas, et tegemist on reaalse asjaga ja meid lennutatakse tõesti selle maailma asjus aina rohkem kaasa rääkiva riigiga tutvuma.

Organiseeritud tuurid, kuhu varem sattunud olen, on minus tekitanud sellise maailma tutvumise vormi vastu pigem skeptilise hoiaku. Liiga palju ettemääratust, liiga kiire tempo, liiga vähe juhuslikkust. Hiina pakkumine tundus siiski olevat hea viis esimese tutvuse tegemiseks selle maaga. Hiina on ju hiigelsuur, selle pindala on umbes sama suur kui Ameerika Ühendriikidel ja kaks korda suurem kui Euroopa Liidul. Aga tavaline inimene teab Hiinast palju vähem kui Euroopast ja Ameerikast, mille paljud kohad on meile filmide, ilukirjanduse ja muu „pehme” jõu abil tuttavaks ja põnevaks tehtud.

Nõnda ei olnudki Hiina reisisihina varem mu huviorbiiti sattunud – tegu on väga suure tükiga. Kui aega pole piiramatult, tuleks teha valikuid. Kui minna, siis kuhu – põhja, lõunasse, itta, läände? Kas lennata Pekingisse, Shanghaisse või hoopis mõnesse neist linnadest, mille nimi Hiina-võhikule midagi ei ütle, aga kus sellegipoolest elab küllalt inimesi, et omada Euroopasse otselennuliini? Selle reisi puhul polnud endal valikuid vaja teha.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga