Maailma parimad söögikohad

Lonely Planet on rännuhuvilistele „gastronautidele” ilmutanud ühe tinaraske värvipiltidega teose pealkirjaga „Ultimate Eatlist. The World’s Top 500 Food Experiences... Ranked”.

Kirja on saanud 500 kõige meeldejäävamat maitseelamust üle maailma. Muidugi tekib kohe küsimus, kuidas on võimalik maailma tohutust toiduvalikust vaid see pisku sõelale saada. Lühidalt oli tööprotsess järgmine. Esmalt pöörduti Lonely Planeti autorite, blogijate ja koosseisuliste töötajate ehk nende maailmaränduritest inimeste poole, kes on tuntud toidu- ja rännukire poolest, ja küsiti nende kõige maitsvamate kogemuste kohta. Intervjueeriti ka tervet hulka kokkasid ja mitut raamatuautorit, kes on olnud sügavamalt huvitatud maailma eri köökidest, ja paluti neil kirjeldada oma tippelamusi. Viimaks tuli kokku ekspertide meeskond ja tegi pikkade arutelude tulemusel valiku, mis raamatusse jõudis. Eks neis valikuis ole muidugi alati subjektiivsust, juhuslikkust ja reklaami, aga loodetavasti pole päris halbu toite ja toidukohti siia raamatusse trehvanud. Sama kindel on ka see, et väga palju head on välja jäänud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga