Loodusturism Rumeenia moodi

Mida Rumeenia kohta teadsin? Vampiirid. Vein. Dacia. Mustlased. Narkootikumid. Ilusad, müüdavad ja ostetavad naised. Doonau. Umbes sama pealiskaudne info on vist kaugema kandi inimesel ka Eestimaa kohta, ainult et oma automarki meil ei ole ja veini asemel voolab siinmail õlu. Et mitte langeda stereotüüpide ohvriks, oli aeg müüte purustada või kinnitada.

Kui küsida rumeenlaselt, mis teil siin ägedat on, jääb ta üsna kohmetuks ja hakkab vadistama kõikvõimalikest hotellidest. Kuna Rumeenia on suur riik ning välismaa on selle raju looduse ja üsna organiseeritud kaosena juhitud piirkonna suhtes huvi üles näitama hakanud alles võrdlemisi hiljuti, on kohalikud turismiettevõtted senini keskendunud siseturismile (ja rumeenlane armastab kodumaal puhata!).

Niisiis pead täpsustama: kas tahad seiklusparki, autentset kööki (tasub proovida!), loodusturismi või miskit muud. Siis tuleb neile kohe meelde, et riik on täis ulmeliselt ilusaid kohti, mida väliskülalised veel ära trööbanud pole.

Rumeenia või Lõuna-Ameerika džungel?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga