Loodeväil läbitud!

Eesti purjetajate esimene Loodeväila ekspeditsioon on ajalugu. Võib-olla võiks isegi öelda, et on ajaloos. Varem pole eestlased sellist asja teinud. Lühikokkuvõtte teeb ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli.

Purjelaev „Admiral Bellingshausen“ on Scotti Polaaruuringute Instituudi Loodeväila läbinud laevade nimekirjas numbri all 352. Esimene ses nimekirjas on Roald Amundsen oma „Gjøaga“ (1903–1906). Nimekirjas on kaubalaevad, reisilaevad ja jäälõhkujad, väikseid purjekaid on umbes 150. Et sellesse nimistusse pääseda, peab alus olema seilanud Labradori merest läbi Kanada Arktika Beringi väina. Me lugesime oma distantsi alguspunktiks Upernaviku külakese Gröönimaal ja lõpp-punktiks Beringi väina Diomidi saarte vahel. Kokku oli see distants 3445 meremiili pikk. Väljusime Upernavikist 10. augustil ja Diomidide ehk Ratmanovi ja Krusensterni saarte vahele jõudsime 14. septembril.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *