Kuidas pagasit vähendada?

Rahvatarkus ütleb, et rei­sijaid on kaht liiki: need, kes reisivad väikese paga­siga, ja need, kes soovivad, et nende pagas oleks väike. Go Reisiajakiri annab nõu, kuidas esimeste hulka pääseda.

Pagasi vähendamiseks on kolm klassika­list võtet. Esimene – kui te pole surm­ kindel, et mingit asja reisil vaja läheb, siis ärge seda kaasa võtke. Teine – laduge enne reisi toas laiali kõik riided ja muu kraam, mille kavatsete kaasa võtta; kotti kaasavõtmiseks pakkige sellest ainult pool. Kolmas – võtke reisirõivastusse ja ­varustusse võimalikult palju asju, millest te enam eriti ei hooli või soovite vabaneda; reisi käigus jätategi need lõpuks maha või kingite kellelegi.

Enne kui teele asute, tehke koos oma reisikottidega väike proovikäik, et aru saada, kui raske või mugav see on – ko­dus on veel lihtne korrektiive teha, len­nujaamas või sihtpunktis enam mitte.

RÕIVAD

Rõivaid võtke kaasa kihilise rõivastu­mise põhimõttest lähtudes – võimalus, et sihtkohas läheb ilm külmaks, ei tähenda, et peate kaasa võtma ka oma kõige paksema jope, sest külma eest saab end edukalt kaitsta õhukesi rõivakihte lisades.

Reisile sobivad paremini sünteetilisest kangast riided, sest need kortsuvad vä­hem ja kuivavad kiiremini. Kaasa tasub võtta rohkem särke ja pluuse kui pükse või seelikuid ning need võiksid olla ka­sutatavad erinevates kombinatsioonides ja funktsioonides. Suurema rõivakoguse puhul tasub mõelda, kas pagasi suuruse vähendamiseks oleks abi vaakumkotist.

Vähegi pikema reisi puhul käib väikese pagasiga kaasa vajadus pesu pesta. See­ pärast tasub rõivastuse valikul mõelda ka selle pesemismugavusele.

JALATSID

Jalatsid võtavad kotis palju ruumi, seepärast tasub vähimagi võimaluse kor­ral kaasa võtta mitmesse rolli sobivad jalanõud. Näiteks jooksususse saab edukalt kasutada niisama jalutamiseks ja ka lihtsamatel matkadel.

VANNITOATARBED

Kui peatute hotellis, uurige eelnevalt järele, kas nende vannitoad on varusta­tud šampooni, juuksepalsami, dušigeeli ja muu sarnasega. Kui on, siis pole paljusid isiklikke vannitoatarbeid vaja ilmtingimata kaasa vedada. Sama lugu on fööniga.

Lisaks pagasiruumi säästmisele hõlbus­tab nende koju jätmine ka lennujaama turvakontrolli läbimist, sest vedelike käsipagasis transportimisele on ju keh­testatud ranged piirangud.

ELEKTROONIKA

Mida vähem seda kaasas on, seda vähem muret, et mõni kallis aparaat läheb katki, kaotsi või varastatakse. Näiteks sülearvutit asendavad paljudes maailma paikades edukalt internetipunktid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *