KROONIKA

Müstilisel Kaydara-maal

10. ja 11. oktoobril toimuvad Vanemuise ja Estonia kontserdisaalis Peeter Vähi Aafrika initsiatsiooniriituse esiettekanded. Intervjuus GO Reisiajakirjale räägib helilooja enda loomingulistest otsingutest Aafrikamaal ning heliteose sünniloost.

"Müstilisel Kaydara-maal" on Lääne-Aafrikas asuva fulani rahva eepos vokaalsolistidele, meeskoorile, tütarlastekoorile ja sümfooniaorkestrile. Esmaesitajad Tanel Padar, Mati Turi, Rauno Elp, Priit Volmer, Eesti Rahvusmeeskoor RAM, tütarlastekoor Ellerhein, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Mihhail Gerts.

Jaanus Tamme võistleb Mini Transatil

Soolopurjetaja Jaanus Tamme startis 19. septembril maailma ühel keerukamal avamerepurjetamise võistlusel Mini Transat, kus 6,5 m pikkustel ülikiiretel jahtidel ületatakse Atlandi ookean.

Ajakirja trükkimineku hetkeks oli edukalt lõppenud võistluse esimene etapp 1250 miili Prantsusmaalt Kanaaridele. Teine etapp 2770 miili viib 74 vaprat soolopurjetajat juba üle ookeani Guadeloupele.

Jalgrattal Ateenast Tallinnasse

90 päeva, 11 maad ning 6300 km... Šveitsi filmimees Karim Patwa tegi oma järgmise filmi ainese kogumiseks jalgrattaretke Ateenast Tallinnasse. Karim alustas reisi juuni alguses ning jõudis Tallinna augusti lõpus.

Juba seitse aastat, igal kevadel, pakib Karim matkakotid jalgrattale – kaks kotti ette ja kaks taha – ning läheb maailma avastama ja enda filmide jaoks materjali koguma. Sel aastal valis Karim reisisihiks Ida-Euroopa, kus ta varem käinud ei olnud. "Olen uudishimulik inimene ning mulle meeldib kohalikega suhelda, enne reisi ma väga palju eeltööd ei tee, igal maal peatusin umbes nädala või kaks," rääkis mees lõpp-peatuses Tallinnas.

Järgmisel aastal soovib ta minna jalgrattamatkale Iraani.

Loe lähemalt ning vaata reisipilte: www.karimpatwa.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *