KROONIKA

Valiti aasta matkaja ja matkategelane

Aasta matkaja tiitli võitis alpinist Andras Kaasik ja aasta matkategelane on Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina.

Harjumaal Paunküla Heaolukeskuses toimunud matkajate ja matkajuhtide kokkutulekul valiti aasta matkajaks alpinist Andras Kaasik, kes jõudis esimese eestlasena maailma kõrguselt teise mäe, K2 (8611 m) tippu. Aasta matkategelase tiitli sai Eesti Matkaliidu president Ingrid Kuligina.

Aasta matkaja Andras Kaasiku saavutuse teeb erakordseks see, et K2 on lisaks kõrgusele ka väga äkiline ja laviiniohtlik mägi. K2 tippu on jõudnud kümneid kordi vähem inimesi kui teiste kaheksatuhandeliste mägede otsa. Selle mäe vallutamiseks peab olema tugev nii füüsiliselt kui ka psühholoogiliselt.

Aasta matkategelane Ingrid Kuligina taaselustas sel aastal mitu matkajate ja matkamisega seotud ettevõtmist. Tema eestvedamisel korraldati Eesti meistrivõistlused mägironimises, jalgsimatkatehnikas nii täiskasvanutele kui ka noortele ning esimest korda korraldati Eesti meistrivõistlused täiskasvanutele ka jalgrattamatkatehnikas.

Harjumaal Paunküla Heaolukeskuses toimunud matkajate ja matkajuhtide kokkutulek oli järjekorras juba 51. Kokkutulekul osales üle 100 matkajuhi ja matkaja.

***

Valime Andras Kaasiku aasta sportlaseks!

Eesti Matkaliit esitas tiitli „Aasta sportlane 2018” aukohale mägironija Andras Kaasiku.

Esimest korda Eestis esitatakse auväärsele tiitlile matkasportlane, seni on see au kuulunud vaid olümpiaaladele.

Eesti Matkaliit kutsub kõiki matkajaid hääletama Andras Kaasiku poolt, et matkasporti veelgi enam väärtustada. Hääletada saab Eesti Olümpiakomitee kodulehel.

***

Tulekul Tourest 2019

Aeg on kalendrisse märkida 2019 aasta Touresti toimumisaeg! Rahvusvaheline turismimess Tourest 2019 toimub 8.–10. veebruaril Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn).

Lisaks väga headele reisiteemalistele pakkumistele saavad osalejad kuulda maailma eri otstest kaasa toodud reisimuljeid ja palju muud põnevat.

Lisainfo SIIT.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *