KROONIKA

Joel Juht osaleb Maroko kõrbes toimuval ultramaratonil

Tantsukooli JJ-Street asutaja, ettevõtja ja harrastussportlane Joel Juht osaleb järgmise aasta esimeses pooles Maroko kõrbes toimuval liivateekonnal ehk 32. ultramaratonil Marathon Des Sables. Tegemist on tõelise katsumusega, kus täisvarustuses läbitakse 50-kraadises kõrbekuumuses kuue päevaga umbes 250 kilomeetrit.

Marsruut ja formaat muutuvad igal aastal ning see hoitakse ultramaratonile eelneva päevani saladuses. Kui alguses pakuti Joel Juhile võimalust osalemiseks alles 2019. aasta üritusel, siis saatus tahtis teisiti, sest üks registreerunutest loobus ning Juht sai rohelise tule juba järgmisel aastal. Nüüd tegeleb ta aktiivse ettevalmistusega, millesse kuuluvad pikkus- ja kestvusjooksud, crossfit, maratonid, matkad ja palju muid treenivaid ettevõtmisi.

„Minu osavõttu võib tõenäoliselt julgelt ka hullumeelsuseks nimetada, sest tegu on tõsise katsumuse ja enese proovilepanekuga. Ultramaratoniga soovin kutsuda kogu Eesti rahvast üles rohkem liikuma, märkama ja aitama neid, kelle liikumisvõime on mingil põhjusel piiratud. Lisaks soovin aidata Siimusti lastekodu lapsi, luues neile oma tõsise katsumuse abil väikese treeningpargi, kus spordiga tegeleda,“ selgitab Joel Juht ERR-i vahendusel.

Aasta matkaja 2016 on 4x4 Reisid ja aasta matkategelane Margus Mändmets

19.-20. novembril Harjumaal Viikingite külas toimunud matkajate ja matkajuhtide kokkutulekul valiti aasta matkajaks paljudele juba teleekraanilt tuttavaks saanud 4x4 Reisid oma automatkaga Tšukotkale ning aasta matkategelaseks Matkamessi peakorraldaja Margus Mändmets.

Rait Paimets ja Raivo Malter seiklesid koos kahe vene ekipaažiga üle kahe kuu oma spetsiaalselt teedeta maastikul ja karmides tingimustes sõitmiseks ümber ehitatud maasturitega läbi Venemaa, et jõuda mereni Tšukotka idarannikul. Teekonnal tuli trotsida nii ekstreemset külma kui ka tormi, autosid hangest välja kaevata, harjuda vaadetega, kus silmapiirini pole midagi peale lumeväljade, peatuspaikades nõrkemiseni suhelda, sest nii on kohalikel kombeks, joosta võidu ajaga, et piirilubade tähtajad ei lõpeks, ja lõpuks jätta remonti vajav auto enne reisi lõppu maha, et üldse koju jõuda... − nii jäi reisi lõppsiht küll saavutamata, kuid sellele vaatamata jõuti kaugemale, kui seni on sõiduautodega kunagi jõutud. Mitu kuud hiljem jõudis koju ka jää- ja lumevangist vabanenud auto.... Läbivalt saatis reisi kohalike soe vastuvõtt ning kaevanduskülades, kus tankimas käidi, valitsev kord.

Aasta matkategelaseks valiti Margus Mändmets, kelle algatusel toimus tänavu kevadel esimest korda Tallinna laululava ruumides matkamess. Mess osutus osavõtjate sõnul väga edukaks − nagu tagasisidena öeldi, tuli kohale just see õiget sorti rahvas, kellele matkateenused ja -varustus on vajalikud. Hea korralduse ja tiimitöö taga seisis tegus, otsusekindel ja selge sihiga juht. Igapäevaselt tegutseb Margus elamusreise korraldavas ettevõttes &Moments.

Üritusel valiti ka Eesti Matkaliidu uus president, kelleks saab Ingrid Kuligina Alutaguse matkaklubist. Uues juhatuses on viis liiget. Uus president ja juhatus astuvad ametisse 1. jaanuaril 2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *