KROONIKA

Fotograaf Annika Haasa pilk Eesti moslemikogukonnale

Alates jaanuarist on Eesti Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis avatud dokumentaalfotograaf Annika Haasi näitus „Eesti moslemikogukonna anatoomia”. Näitus kuulub EV100 kultuuriprogrammi.

Näitus annab võimaluse vaadata otsa iseendale ja Eestis juba sajandeid eksisteerinud islamiusuliste kogukonnale, saada teadmisi selle kihistustest ja kujunemisloost rändekultuuriga seoses. „Moslemid elavad Eestis alates 16. sajandist, seega on neil olnud oma koht ja roll meie ühiskonnas juba pikka aega,” rääkis Haas. „Projekti eesmärk on eestlasi ja moslemikogukonda üksteisele lähemale tuua, et me mõistaks nii ühelt kui ka teiselt poolt inimeste isiklikke lugusid ja sidet Eestiga.”

Näitus on avatud 26. veebruarini.

***

Meremuuseum korraldab mastaapse Antarktika ekspeditsiooni

Eesti Meremuuseum ja Thetis Ekspeditsioonid tähistavad populaarteadusliku retkega 200 aasta täitumist sellest, kui Saaremaal sündinud Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen avastas Antarktise.

„Ekspeditsioon saab alguse juulikuus Kroonlinnast, nagu 200 aastat tagasi,” tutvustas marsruudi planeerinud Tiit Pruuli. Bellingshauseni sünnikohta Saaremaad külastatakse samal ajal, kui sealkandis toimub Muhu väina regatt. Pärast üritusi mitmes Euroopa sadamas võetakse kurss Roheneeme saarte kaudu Lõuna-Ameerikale. Antarktikasse plaanitakse jõuda sarnaselt ajaloolise Antarktise avastamisega jaanuaris aastal 2020. Reis võetakse ette Thetis Ekspeditsioonide prahitud kahemastilise mootorpurjekaga.

***

Aprillis toimub taas Matkamess!

Pane endale aegsalt kalendrisse kirja 6. aprill, mil soovitame kõigil matkaja seiklushuvilistel külastada Tallinna lauluväljaku ruumides toimuvat Matkamessi. Matkamess viib kokku elamuste ning aktiivsete vaba aja tegevuste otsijad ning kaupu ja retki pakkuvad ettevõtted. Kõik ühes kohas ja ühel ajal. Sissepääs on tasuta!

***

President tunnustas Tiit Pruulit

GO Reisiajakirja peatoimetaja Tiit Pruuli pälvis Eesti vabariigi presidendilt Valgetähe III klassi teenetemärgi. Kogu toimetus rõõmustab koos temaga!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *