KROONIKA

 

RMK pakub juubeliajal põnevaid uudiseid

RMK kingib Eesti 100. sünnipäevaks kogu riiki hõlmava matkateede võrgustiku, samuti on matkateede äärde seatud tähised 100 olulise sealkandis aset leidnud sündmusega. Loe täpsemalt, mida RMK juubeliajal pakub, SIIT.

Aprillis toimub taas Matkamess

Pane endale aegsalt kalendrisse kirja 7. aprill, mil soovitame kõigil matka- ja seiklushuvilistel külastada Tallinna lauluväljaku ruumides toimuvat Matkamessi. Matkamess toob kokku ligi 40 elamuste, seikluste ja matkade-retkede loojat.

Kunsti ühe ränduri kogust

9. veebruarist kuni 4. aprillini kestab Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis (Rävala 10) näitus „Inimene. Maa. Taie” (kuraator Harry Liivrand). Näitus tutvustab suuremas osas raamatukogu direktori Andres Kollisti kunstikogusse kuuluvaid maale ja graafikat. Kollisti tööekspeditsioonid viisid teda 1970.–1980. aastatel Kaug-Itta ja Siberisse ning tema ekspeditsioonide koosseisus töötasid sageli ka kunstnikud Lemming Nagel, Heitti Polli ja Tiit Pääsuke, kelle maastikumaalidel on väljapanekus seetõttu eriline koht. Väljas on ka Raul Meeli, Leonhard Lapini ja pallaslaste loomingut, samuti arvukalt eksootilistelt maadelt kaasa toodud (rahva)kunsti.

„India Xpress: pöörane seiklus tuk-tukkidega”

Hanna Martinson ning tema viis kaaslast võtavad osa hullumeelsest ja ohtlikust võidusõidust Rickshaw Challenge. Nad peavad kolme nädalaga Indias läbima 2000 kilomeetrit ja seda maailma ühe kõige ebakindlama sõiduvahendi tuk-tukiga.

„Kui mulle India reisi pakkumine tehti, siis teadsin kohe, et ütlen jah. Isegi kui ma mingeid asju kardan või vajan mõtlemisaega, siis enamasti ütlen alati jah. Tahan olla kogemuste poolest rikas inimene ja sellepärast proovin teha nii palju tavalisi ja ebatavalisi asju, kui vähegi võimalik. India seiklus oli täpselt see, mida mul vaja oli. Ma saan sellest elu lõpuni seiklusjutte rääkida!” kommenteerib Hanna Martinson.

Hanna Martinson, laulja Eva Vaino, fitnesstreener Marlen Heldemeel, IT-tudeng Georg Tulver, korvpallitreener Kaspar Rätsep ja ettevõtja iim Silver Salumaa moodustavad kaks tiimi ning konkureerivad võistkondadega laiast maailmast.

11. korda peetav võidusõit toimub seekord eriti karmil ja ohtlikul rajal, mis kulgeb India suurimast linnast Mumbaist 2000 kilomeetri kaugusele, riigi lõunaosas asuvasse Chennaisse.

Võidusõiduajamist saab näha kolmapäeviti kell 20.00 TV3 eetris.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *