KROONIKA

Mis uudist?

4X4 reiside rändurid seiklesid Iraanis

4x4reiside selletalvine automatk viis seitse meest ja kaks naist tutvuma Iraaniga. Riigiga, mille kohta avalikus meedias just üleliia palju positiivset ei räägita.

Hoolimata ettetulnud takistustest õnnestus meil Iraanis viibitud kahe nädalaga läbi sõita umbkaudu 7500 kilomeetrit ning külastamata jäid vaid Iraani kirde- ja idapoolsed alad.

Sõitsime nii mägedes, kõrbetes kui ka üüratutel lauskmaadel, mida ääristasid piinliku täpsusega üksteise kõrvale istutatud palmi salud. Teele jäid mägikülad, soolakoopad, linnad, vahvad maitseelamused ning meeletu hulk ülevoolavalt sõbralikke inimesi, kes olid hetkega valmis suhtlema ka siis, kui nad sinust sõnagi aru ei saanud. Täpsem ülevaade põnevast seiklusest juba järgmises GO Reisiajakirjas!

Väino Laisaar

Taiwani arhitektuur Eestis

26. veebruarini on Eesti Arhitektuurimuuseumis võimalus näha huvitavat näitust Taiwani arhitektuurist. Näitus on pühendatud Taiwani päritolu arhitektuuribüroo Fieldoffice Architects inimmõõtmelisele ning kasutajate vahetul kogemusel põhinevale loomingule. Fieldoffice Architectsi looja Sheng-Yuan Huangi pea kõik projektid paiknevad poole miljoni elanikuga Yilani linnas Taiwanis. Lisaks muutlikule poliitikale ja majandusele raputavad Yilani troopilised tormid ja üleujutused, mis on arhitektidele nii proovikiviks kui ka sunnivad neid vaatama linna ja looduskeskkonda pidevas vastasmõjus toimiva tervikuna.

Vt www.arhitektuurimuuseum.ee

GO Reisiajakiri

Tourest üllatab sel aastal mitme uuendusega

10.–12. veebruarini toimub Eesti Näituste messihallis juba 26. korda turismimess Tourest. Tourestilt leiate ka GO Reisiajakirja!

Seekord tasub seiklejatel ja rännuhuvilistel lisaks ahvatlevatele reisipakkumistele tulla Tourestile kuulama ka esimest korda peetavat Reisiklubi, kus turismiasjatundjad ja tuntud rändurid räägivad huvitavatest sihtkohtadest ja oma reisikogemustest. Samuti saab kuulata nõuandeid, kuidas ohutult reisisihtkohta jõuda − selleks on loodud „Reisi targalt“ seminariala.

Vt http://tourest.ee/

GO Reisiajakiri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *