Katri Raik: „Narva jääb alati omanäoliseks”

Narva on avastamist väärt, siin on muljetavaldavate vaadetega Narva linnus, jõeäärsed promenaadid, aina vilkamaks muutuv kultuurielu ning uus suveperioodil Narva ja Narva-Jõesuu vahel kurseeriv laev. Uurime Narva linnapea Katri Raikilt, mida võiks Narvas ette võtta.

Narvakatel on põhjust rõõmustamiseks, enam kui sajandipikkune traditsioon sai juulis taastatud, Narva ja Narva-Jõesuu vahel hakkab suvel taas regulaarselt jõelaev liikuma.

Laevaliikluse taastamine Narva ja Narva-Jõesuu vahel oli Narva vanaema unistus, sest 1990ndate lõpuni liikus laev regulaarselt. See on nagu Narva inimeste hea elu unistuse tagasitoomine. 1872. aastal asutas Narva esimene linnapea Adolf Theodor Hahn Narva-Jõesuu kuurordi (saksa keeles varem Hungerburg), ühendus oli seni toiminud mööda tolmuseid teid hobusevankril ja siis hakati kasutama aurikut, mis lihtsustas liiklemist märgatavalt ja võeti väga soojalt vastu. Kolm korda on regulaarses laevaliikluses vahe olnud, I maailmasõja, II maailmasõja ajal ja nüüd 1990ndate lõpust kuni 2021. aastani.

Üks rõõmustav uudis jääb sellesse suvesse veel, lisaks regulaarsele laevaliiklusele avati Narva ja Narva-Jõesuu vahel ka kergliiklustee, seega saab vahemaa mugavalt läbida ka rattaga. Ka laeva saab kaasa võtta jalgratta, nii et soovi korral näiteks üks ots sõita laevaga ja tagasi tulla jalgrattaga. Võimalusi on erinevaid.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga