Jõulukaart Colombiast

Kolumblased võtavad soojast kliimast hoolimata jõulude pidamist täie tõsidusega. Enamik ametiasutusi sulgeb pea kuuks ajaks uksed, dekoratsioonid viivad elektriarved taevani, ent jõuluvana sealmail ei tunnistata.

Kas arvasite, et meie, põhjamaalased, oleme maailma kõige suuremad jõulude tähistajad? Tallinna Raekoja platsi jõulupuutraditsioon on ju maailma üks vanimaid ja päris ehtne jõuluvanagi ei ela meist kaugel, kõigest põhjapöörijoonel? Siis pole te veel näinud, kui tõsiselt võetakse jõulupühi ekvaatoril paiknevas Colombias. Ka teised Lõuna-Ameerika riigid ei jää kaugele maha.

Esimest korda veetsin jõulud Colombias 2015. aastal, külastades kõiki suurimaid linnu: pealinna Bogotát, „igavese kevade linna” Medellíni, maailma salsapealinna Cali, lisaks ka huvitavamaid väikesi kohti, nagu koloniaalpärandiga Villa de Leyva, samuti Nemocón, Zipaquirá ja Chicamocha. Samal reisil viibisin pikemat aega ka Peruu pealinnas Limas ning juba varasemast on mulle tuttav Brasiilia, kus pikemat aega töötasin.

Jõuluvana kinke ei too

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga