Jazz-lauljatari reisimaailm: Susanna Aleksandra Veldi

Rooma õhtud, linnapuhkus New Yorgis, ajaloolises Inglismaa lossis esinemine, 1930ndate stiilis filmilikud salabaarid – hiljuti oma kolmanda albumi „The Siren“ välja andnud jazzlauljatar Susanna Aleksandra Veldi on maailmas rännates kogenud eri kultuuriruumide põnevat värvipaletti. Kui küsisin kosmopoliitse taustaga lauljatarilt, kuidas kohaneda uute kultuuriruumidega, sain vastuseks, et parim õppetund on ikkagi kohanemisoskus ja sõbraks olemine iseendaga: kuidas sobituda uude keskkonda, jäädes seejuures iseendaks. Siin vestlemegi Susanna Aleksandraga reisimise filosoofiast, värvikatest reisielamustest, kohanemisest ja muusikast.

Oled elanud ja rännanud väga erinevates kohtades. Räägi palun, milline reisija oled ning milliseid kogemusi otsid? 

Lähen alati reisidele positiivsete mõtete, avatud meele ja südamega. Mulle meeldib kohtuda erinevate inimestega, kogeda sihtkoha kultuuri ja tunda end kui kohalik, mitte lihtsalt kui turist. Eriti meeldib mulle reisida maades, mille keelt ma oskan. Kuigi tänapäeval räägitakse paljudes paikades inglise keelt, juhtuvad parimad kohtumised just siis, kui saan inimestega suhelda nende oma keeles. Tundub, et nii saab inimestega sügavama kontakti!

Hüppame ilma pikema sissejuhatuseta kohe magusa osa juurde. Millised reisisihtkohad on olnud su lemmikud ja miks?

Olen üsna kiire kohaneja ja tunnen end koduselt väga kiiresti. Seega on mulle meeldinud peaaegu igal pool, kus olen käinud. Koht, kuhu igatsen alati tagasi, on Itaalia. Varem käisin seal iga aasta, jäädes tihti kuuks ajaks. Osalesin Toscanas džässmuusikute suvekoolitusel assistendina ja jäin hiljem ka Rooma esinema. Mulle meeldib itaallaste sõbralikkus, kultuuri rohkus, imelised Toscana linnad, Rooma õhtud. Muidugi meeldib mulle ka Itaalia söök, mille nautimise tagajärjel tuleb pärast palju trenni teha! Lõbus on käia ka kohalikel turgudel. Näiteks Napoli turult ostsin imeilusa kingapaari. Karpi avades olid mõlemad parema jala kingad! Palju nalja sai, kui üritasin nendega kõndimist harjutada.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga