Ikka veel sõbralik MYANMAR

Pärnu Postimehe ajakirjanik Teet Roosaar käis oktoobris-novembris koos abikaasaga seljakotireisil Myanmaris, rännates ringi Mandalays, Baganis, Inle järve ääres ja Yangonis.

Välismaalastesse suhtutakse Myanmaris uudishimulikult ja lahkelt. Turismitööstus kasvab kiiresti, ent tavalistes birmalastes on veel säilinud looduslapselikkust ja külalislahkust, mis ei luba võõrastelt sada nahka koorida.

Erandeid on. Mandalay taksojuhid ja Inle järve paadimehed üritasid teadmatust ära kasutada ja kõrgemat hinda küsida. Söögikohtades võidakse mõnikord natuke arvele lisada. Aga ma polnud varem Aasias näinud õmblejat, kes paar minutit riidekotti parandab ja selle eest kyattigi ei taha.

Yangonis rääkis üks kanadalane, kuidas ta vedelikupuuduse tõttu haiglas päeva tilgutite all veetis. Raha ei küsitud, palatis oli 50 inimest, kes kõik võõramaalasesse väga sõbralikult suhtusid.

Lihtne minna

Viimasel ajal üheks moesihtkohaks kujunenud Myanmari on lihtne minna. Esmalt tuleb hankida Bangkoki lennupiletid, siis lennujaama vahetada ja Air Asiaga Mandalaysse või Yangoni lennata. Meie abikaasaga eelistasime Mandalayd, et sealt bussiga Bagani ja Inle järve kaudu Yangoni reisida.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga