Iirlased elavad oma aja järgi

Kairi Künka jaoks oli Iirimaa eelistatud valik, sest siin on ruumi, mida eestlane vajab, ning inimesed on soojad ja avatud.

Dublin on vihmane nagu alati. Peitume suursaadikuga vihma eest kohvikusse. „Suursaadiku töö ei ole sunduslik,“ selgitab Kairi ning lisab: „Välisministeeriumis on karjääridiplomaatia, avanevad uued kohad eri riikides, inimesed kandideerivad. Iirimaa oli minu enda valik number üks, sest eelkõige on Iirimaa Euroopa ja siis ka Eestiga sarnane: inimesed, loodus, kultuurilugu, muusika, ellusuhtumine,“ kinnitab ta reipalt.

Minu imestusnoodi peale hääles nendib suursaadik, et iirlaste avatus ja sõbralikkus on midagi muud, samuti toob ta esile maitsva toidu ja puhta looduse. „Elukvaliteedi mõttes inimväärne keskkond! Iirimaal on seda ruumi, mida eestlane vajab,“ arvab Kairi. Tuleb välja, et Kairi abikaasa oli Iiri-Eesti seltsi asutajaliige: sealt see Iirimaa peale mõtlemine alguse sai. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *