Hommik Karpaatides

“ Seniks kuni elu, tuleb nautida hommikut. Haned on söögimaale ruttamas. Ekskursioonibussiga ei näe sellist külapilti mingi raha eest. Mutikesed tulevad udu varjust bussi peale, et varakult poodi jõuda. Lasen hanekarjal üle tee minna ja mõtlen, kas mutikese pluusi värv on juhuslik või meelsuse märgiga. Viipan käega ja see naistele meeldib!

Orus kiirustab mees, piimapütt hobuvankril. Vedaja on vaevalt eeslisuurune, ent jätab enda järele tolmupilve ja kohati tekitab vikerkaare helke. Öösel oli vihma sabistanud.

Ivano-Frankivski oblast Lääne-Ukrainas on endine Poola ala, mille Nõukogude väed 1939. aasta sügise hakul Molotovi-Ribbentropi pakti järgi okupeerisid. Piirkond oma etnograafilise omapära ja mägise loodusega on kui võluriik.”

Vt. aleksander-kaasik.blogspot.com – Aleksander Kaasiku jutud ja pildid mullusest 7300 km pikkusest automatkast Läänemaalt Musta mere äärde ja tagasi. „Pildistasin 3500 kaadrit. 9 ööd magasin autos, koju sõites ööbisin 2 korral käm- pingus. 15 päeva olin Musta mere ääres, Jevpatorija kuurortlinnas,“ võtab Aleksan- der oma reisi kokku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *