Hiina – maailma vanimatest alkoholikultuuridest

Toomas Tiivel keskendub seekord napsilugudes Hiinale, mille ajalugu on pikk ja keeruline. Tänu kirjule ja mitmekesisele rahvastikule on ka Hiina joogikultuur äärmiselt rikas kohalike ja traditsiooniliste alkohoolsete jookide poolest. 

Hiinas elab peaaegu viiendik maailma elanikest, Hiina ajalugu ulatub aastatuhandete taha ning see on mõjutanud kogu inimkultuuri arengut. Vähemusrahvad moodustavad küll vaid alla 10% elanikkonnast, aga neid on siiski üle 80 miljoni: mitmed türgi-tatari rahvad, tiibetlased, mongolid, mandžud, tšuangid. Kõikidel oma kohalik kultuur, keel ja tavad. Valdava osa Hiina Rahvavabariigi rahvastikust moodustavad hanid, kes asustavad maa kõige tihedamalt asustatud idaosa. Nad räägivad hiina (mandariini) keelt, kuigi selle kohalikud murded (kõnekeeled) võivad üksteisest suuresti erineda. Kirjalikust tekstist saavad hiinlased ühtmoodi aru, sest hiina märgid ehk sinogrammid tähistavad sõnu. Tähestikke kui selliseid ei ole.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga