GOA – värvikirev, hooliv ja elurõõmus

Andri Maimets ja Markko Pärtelpoeg käisid Goas patareisid laadimas ega pidanud pettuma − värviderikas ja külluslik Goa pakub igale maitsele midagi avastamisväärset.

Kui ütlete, et teie järgmiseks reisisihiks on India, siis ega teil eelarvamuste eest pääsu pole. Keegi võdistab kindlasti õlgu ja keelitab teid sellest tõvetandrist ja mustusemekast iga hinna eest eemale hoidma. Võtmata vastutust kogu selle hiidriigi sanitaartingimuste ja suurlinnade sudu eest, kinnitan, et India väikseimale osariigile, juba briti hipide poolt palavalt armastatud Goale teeks säärane suhtumine ülekohut. Enamgi veel, just sealt võiks selle riigiga tutvust sobitama hakatagi.

Üks peamisi põhjusi, miks see piki Araabia mere rannikut looklev osariigike nii oskuslikult stereotüüpe purustab ning oma eluoluga ülejäänud Indiast tänini eristub, on ajalooline: üle viimase poole tuhande aasta kuulus Goa Portugali võimu ja vaimu alla. See, et siin eksisteerivad rahumeeli kõrvuti hindu templid, Buddha pühakujud, lopsakate palmisalude kohal kõrgustesse tõusvad katoliku kiriku tornid ja moslemi minaretid või et jumalateenistuse ja ilutulestikuga peetavatele kristlikele jõuludele eelneb alati diwali, suur valguse pidu, on kultuurisulami üks silmanähtavaid tulemusi. Eri maailmade ristumist ja harmoonilist kooseksisteerimist tunnetab rändur siin kõikjal – inimestes, loomades, looduses ja kogu keskkonnas.

Elus lihtsalt peab olema värvi.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga