Eestlased maailma pikimal aerutamise ultramaratonil

Nädalaga 1600 kilomeetri läbimiseks tuleb aerutada päevas üle 200 kilomeetri, mis tähendab vähemalt kahe Võhandu maratoni läbimist päevas ning niimoodi nädal aega järjest. Eestlased tegid sellise ultramaratoni Põhja-Ameerikas edukalt läbi.

1600 kilomeetri pikkust ajaloolist kullapalaviku teekonda läbiv aerutamise ultramaraton Yukon 1000 ei ole võistlus, kus raja äärde jääksid teeninduspunktid ja õhtuti ootaks mugav majutus. Yukon 1000 toimub Põhja-Ameerika metsikus looduses, saades alguse Yukoni piirkonnast Kanadast ja lõppedes Alaskal USA-s ning starti lubatakse vaid korraldajate poolt hoolikalt valitud võistkonnad. Kogu võistluse vältel ööbitakse telkides, kõik ellujäämiseks vajalik on paadis kaasas, loomi näeb teekonnal rohkem kui inimesi ning pidevalt muutuvates ilmastikutingimustes ja üha suurenevas unevõlas tuleb proovile panna kõik oma ellujäämisoskused.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *