CHONGQING väärib avastamist

Järgmisel aastal avab Finnair lennuliini Chongqingi linna Hiinas. Selle linna nimi ei ütle suuremale osale eurooplastest mitte midagi, kuid Finnair ei avanud lennuliini ilmaasjata.

Chongqing on 3000 aasta taha ulatuva ajalooga linn, mis asub Aasia pikima jõe, Jangtse ülemjooksul. Linn paikneb Jialingi ja Jangtse jõgede ühinemiskohal ning keskmiselt 68 päeva aastas katab linna paks udu, luues müstilist atmosfääri. Iidse Bayu kultuuri sünnialale on tänaseks kerkinud miljonite elanikega hiigellinn. Koos linna tagamaaga on Chongqing kasvanud Hiina suurima territooriumi ja elanike arvuga sadama- ja tööstuspiirkonnaks ning selle kahe Eesti suuruse haldusüksuse territooriumil elab kokku 32 miljonit inimest.

Paljud lääne ettevõtted – elektroonika, autotööstus, keemiatööstus – on oma tootmise kolinud Chongqingi. Kaunis ümbruses asuv oluline ettevõtluskeskus pakub tänapäeval huvi nii ärimeestele kui ka turistidele.

Piirkond asub mägedest ümbritsetud nõos ning seal valitseb mussoonidest mõjutatud, niiske subtroopiline kliima. Koos Wuhani ja Nanjingiga on Chongqing üks kolmest ahjust Jangtse jõel. Suved on pikad, kuumad ja niisked, juulis ja augustis ulatuvad temperatuurid 33-34 °C. Talved on lühikesed ja pehmed, kuid niisked ja pilvised. Kevadel ja sügisel reisides on kasulik arvestada, et sel ajal võib linn olla mähitud paksu uduloori, mis on Chongqingile väga iseloomulik. Sellest ka hüüdnimi Udulinn.

Chongqing oli asustatud juba iidsel ajal ning 11. sajandil enne Kristust asus seal Ba kuningriigi keskus. Hiljem vaheldusid paljud erinevad dünastiad ning pealinnaks on Chongqing olnud veel 14. sajandil ning viimati aastal 1937, kui valitsus Hiina-Jaapani sõja ajal Chongqingi kolis.

Chongqingil on hea lennuühendus enam kui 80 sihtkohaga Hiinas ja Aasias ning teiste Hiina regioonidega ühendab linna korralik raudteevõrk ja kaasaegne bussiliiklus. Chongqingi sadam on suurim jõesadam Hiina mandriosas.

Turistidele huvipakkuvaid vaatamisväärsusi on linnas kui ka selle lähipiirkonnas palju. Piirkonnas hulgaliselt kauneid loodusvaateid mägedes ja jõekallastel, moodsad linnad ja erinevate rahvaste külad, taoistlikud templid ja budistlikud kloostrid ning palju muud. Külastamist väärib ka kuumaveeallikatele rajatud puhkekeskuses asuv maailma suurim WC. Loomulikult ei puudu ka kaasaegne suurlinnamelu ning nimi Chongqing tähendab hiina keeles topeltpidu.

Vaatamisväärsused:

Jangtse jõekruiisid - Chongqingist algavad erineva pikkusega (mõnest tunnist mitme päevani) kruiisid Jangtse jõel. Pikematel kruiisidel on võimalik kasutada mugavustega kajuteid (dušs, WC, konditsioneer, televiisor jne).

Dazu kaljuskulptuurid - UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv paik, kus on 50 000 kivisse raiutud kuju.

Wulong - UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv imeliste koobastega karstiala.

Ci Qi Kou - iidne “Portselaniküla“ oma tillukeste tänavate ja poekestega.

Miao etnoküla - koht, kus saab tutvuda miao vähemusrahvuse kultuuriga.

Dinosauruste muuseum - maailma üks parimaid dinosauruste kollektsioone.

Pandade kaitseala - pandade looduslik asuala hõlmab just seda Hiina piirkonda ning sealkandis on mitmeid pandade kaitsealasid ja uurimiskeskusi.

leshan – 71 meetri kõrgune Buddha kuju, mida peetakse maailma suurimaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *